دستاوردهای شرکت سروک آذر 

دستیابی به تولید بالغ بر 65 میلیون بشکه نفت از میدان نفتی مشترک آذر تا پایان سال 1401


این شرکت با رهبری استراتژیک، مدیریت چابک و بهره‌گیری از تکنولوژی پیشرفته و با تکیه برتوان تیم متخصص خود، توانسته است با تولید بالغ بر 5/74 میلیون بشکه نفتی از میدان نفتی مشترک آذر تا پایان دی ماه سال 1402 نه ‌تنها به اهداف ملی دست یابد، بلکه در ارتقاء دانش رفتار با میادین پیچیده نیز پیشرفت ارزنده‌ای ایجاد نماید.

ایجاد فرصت کم نظیر به شرکت ‌های دانش بنیان

شرکت مهندسی و توسعه سروک آذر به عنوان یک شرکت پیشرو، با افتخار به همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیان متعهد است. این همکاری استراتژیک با شرکت‌های دانش‌بنیان نشان‌دهنده تعهد ما به نوآوری، تحقیق و توسعه و ایجاد راهکارهای پیشرفته است. تعامل با شرکت‌های دانش‌بنیان به ما امکان دسترسی به استعدادهای علمی و فنی، تیم‌های متخصص و تجربه‌هایی بی‌نظیر را داده و از سویی ما را به یک عضو فعّال در جامعه دانش‌بنیان کشور تبدیل کرده و به ما فرصت می‌دهد تا در مسیرهای تحقیقاتی جدید به توسعه تخصص و دانش کمک نماییم.

اجرای استانداردهای طراحی با بهترين كيفيت توسط كارشناسان ايرانی و تقويت مهندسين ايرانی


اجرای استانداردهای طراحی با بالاترین کیفیت توسط کارشناسان ایرانی، نشان از توانمندی و تعهد مهندسان این کشور در تضمین استانداردهای بین‌المللی دارد. شرکت مهندسی و توسعه سروک آذر با اعتماد به توان علمی مهندسین ایرانی، جهت طراحی و پیش‌برد پروژه تماما از نیروهای ایرانی استفاده نموده است. این رویکرد به توسعه داخلی یاری رسانده و در ارتقاء کلان صنعت و فناوری کشور نیز تاثیرگذار می‌باشد.

تامین بالغ بر 75 درصد کالاهای پروژه از طریق سازندگان و تامین کنندگان داخلی


با توجه به اهمیت زنجیره تامین و تاثیر آن بر پایداری کسب و کارها، حمایت از تامین‌کنندگان داخلی به عنوان یک استراتژی مهم در توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال مورد تاکید قرار می‌گیرد. از سوی دیگر، استفاده از کالای داخلی کاهش وابستگی به منابع خارجی، مدیریت ریسک ناشی از نوسانات ارزی و تسهیل در تامین کالاها را نیز در پی خواهد داشت. از این رو، شرکت مهندسی و توسعه سروک آذر با التزام به تلاش در راستای استقلال و توسعه اقتصادی کشور، بالغ بر 75 درصد از کالاهای پروژه را از منابع داخلی تامین نموده است.

ايجاد باور ملی در توانايی توسعه ميادين پيچيده نفتی توسط كارشناسان و شركتهای تمام ايرانی


موفقیت در توسعه میادین پیچیده نفتی، منوط به بهینه‌سازی فرآیندها، استفاده از روش‌های نوین، تحلیل دقیق داده‌ها و پیش‌بینی تغییرات، مدیریت منابع انرژی، حفاظت از محیط زیست، برنامه‌ریزی بهینه تامین تجهیزات و مواد اولیه و همچنین توازن میان افزایش تولید و حفظ استانداردهای ایمنی و محیطی می‌باشد؛ که این امر نیازمند تخصص فنی عالی، مدیریت دقیق پروژه و همگام بودن با دانش روز با رویکرد بهبود مستمرمی‌باشد. شرکت مهندسی و توسعه سروک آذر مفتخر است که با اعتماد به کارشناسان مجرب ایرانی و همچنین بهره‌گیری از دانش و محصولات داخلی به این مهم دست یابد. استفاده از توان داخلی در این راستا،‌ منجر به افزایش توانمندی ملی در زمینه تولید و اکتشاف گشته و با افزایش اشتغال و تقویت مهارت‌های بومی، باعث افزایش مسئولیت اجتماعی، بهره‌وری و انگیزه تمام سطوح مشارکت‌کننده در تحقق اهداف ملی خواهد شد.

حمایت از بومی‌سازی تولید تجهیزات تکمیل چاه که منجر به استقلال از واردات شد


شرکت مهندسی و توسعه سروک آذر به منظور افزایش استقلال و کاهش وابستگی به واردات، با افتخار به حمایت از بومی‌سازی تولید تجهیزات تکمیل چاه متعهد است، حمایت از بومی‌سازی به معنای افزایش اشتغال و توسعه مهارت‌های محلی است که به جوانان ما امکان می‌دهد تا با انگیزه و اشتیاق بیشتری در صنعت نفت و گاز حضور موثر داشته باشند. از سویی دیگر بومی‌سازی تولید به ما کمک می‌کند که به عنوان یک کشور خودکفا در تولید تجهیزات مرتبط با صنعت نفت و گاز شناخته شویم؛ این اقدام نه تنها باعث افزایش امنیت اقتصادی ما می‌گردد بلکه به طور کلی، موجب ارتقاء این صنعت شده و به ساختار اقتصاد مقاومتی در برابر چالش‌های جهانی کمک می‌کند.

جذب حداکثری نیروهای بومی استان ایلام و پرورش نیروهای متخصص که منجر به کاهش نرخ بیکاری در این استان شده است


شرکت مهندسی و توسعه سروک آذر با اتخاذ سیاست استخدام نیروهای بومی و ایجاد فرصت‌های شغلی مستقیم برای اهالی منطقه، اقدام به آموزش، توسعه و ارتقاء توان فنی و مهارت‌های ساکنین محلی نموده و از این طریق کاهش نرخ بیکاری در استان را رقم زده است. از طرفی، ایجاد هماهنگی بین پتانسیل موجود در منطقه و نیازهای شرکت، به بهبود تعامل اجتماعی و افزایش توانمندی‌های محلی نیز کمک شایانی نموده است.